Democratic Republic of Iran جمهوری دموکراتیک ایران

The Only Way Forward

پاسخ صریح حجت‌الاسلام سید علی خمینی به دروغ‌پراکنی‌ها / Grandson of Khomeini denies attending pro-government gathering or conducting interviews with pro-government websites

Seyyed Ali Khomeini – Grandson of Ayatollah Khomeini (late founder of Islamic Republic) – in an interview with Jamaran (official website reflecting the news regarding late Ayatollah Khomeini and his family) strongly denied the false reports by pro-government propaganda claiming that he attended a pro-government gathering; he also denied conducting any interviews with pro-government websites.

چکیده :احساس می کردم همان تکذیب دفتر امام که به هر حال ارزشمندترین مرجع خبری نسبت به کل خانواده امام و مسایل مربوط به امام هست کافی است و نیازی نیست که من شخصا خودم تکذیب کنم و مصاحبه کنم. من سعادت حضور در مراسم مهدیه در روز 9 دی را نداشته ام و همچنین با سایتی هم در این زمینه مصاحبه نکرده ام و همان خبری که دفتر [امام] منتشر کرده اند، حجیتش کافی بود. ان‌شاءالله دیگر ادامه پیدا نمی کند و حق شکایت را ما بر ای خودمان قائلیم اگر این مسئله ادامه پیدا کند، ان‌شاءالله که دیگر ادامه پیدا نمی کند و این مساله تمام می شود. امیدوارم این صحبت من فصل الخطابی باشد بر…

حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، نوه امام راحل، بالاخره سکوت خود را شکست و در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی جماران، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، دروغ‌پراکنی‌های سایت‌های حامی دولت را به صراحت تکذیب کرد.

به گزارش کلمه، وی در این مصاحبه ضمن تصریح به اینکه برخلاف ادعای سایت‌های اقتدارگرا در مراسم ۹ دی در مهدیه تهران حضور نداشته و با هیچ‌کدام از این سایت‌ها نیز مصاحبه نکرده، ابراز امیدواری کرد که این شایعات ادامه پیدا نکند و در عین حال تاکید کرد که حق شکایت را برای خود و دفتر امام محفوظ می‌داند.

واکنش نوه امام به خبرسازی سایت مشرق در خصوص حضور ایشان در مراسم ۹ دی در مهدیه تهران و بازنشر آن در رسانه‌ها و مطبوعات وابسته به دولت است. هرچند این خبر به سرعت از سوی مسئولان دفتر امام و نزدیکان خانواده بنیانگذار جمهوری اسلامی تکذیب شد، اما سایت‌ها مدعی اصولگرایی همچنان بر این خبر دروغین اصرار کردند تا هم اکنون نوه امام وادار به تکذیب مستقیم رسانه‌ای شده است.

نوه امام خمینی (ره) درباره علت سکوت خود در چند روز گذشته نیز گفت که پاسخ مسئولان دفتر امام را کافی می‌دانسته و “حجیتش کافی” بوده است. سید علی خمینی همچنین از راه‌اندازی سایت حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در آینده نزدیک خبر داده است.

سایت جماران در این باره نوشت: حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی، نوه محبوب امام در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ضمن اعلان راه اندازی قریب الوقوع سایت شخصی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی با اشراف و نظارت ایشان، درباره خبر جعلی شرکت خویش در برنامه‌ی ۹ دی مهدیه تهران نیز، با صراحت موضع خود را بیان نمود. مشروح این گفت و گو بدین قرار است:

اطلاع یافتیم که با اشراف و نظارت جنابعالی سایت اینترنتی با نام «یادگار امام» که به ارائه آثار و دروس علمی و اندیشه و آرای اخوی بزرگتان، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسن خمینی اختصاص دارد، به زودی راه اندازی می شود، با توجه به جایگاه ایشان به عنوان یادگار امام و متولی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) و آستان مطهر امام خمینی در جامعه و حضور فعال ایشان در حوزه علمیه قم طبعا این خبر مورد توجه و استقبال دوستان امام و خصوصا حوزویان، قرار خواهد گرفت، اگر ممکن است، درباره علت این اقدام و رویکرد سایت مذکور و محتوای سایت توضیح دهید.

سالهاست که ضمن شرکت در دروس علما و بزرگان حوزه، در جلسات درس اخوی شرکت دارم. با توجه به نکات ارزنده ای که درمباحث مختلف جلسات درس ایشان مطرح می شود و خصوصا مبنای تدریس ایشان که عمدتا بر تبیین مبانی فقهی و اصولی حضرت امام خمینی(س) متمرکز می باشد، بنا به اصرار شاگردان ایشان انتشار این دروس را برای استفاده بیشتر طلاب محترم و علاقه‌مندان به علوم اسلامی مفید یافتم. سایتی که به زودی و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی می شود، رویکرد به وجهه حوزوی یادگار امام دارد.

مطالب سایت شامل چه بخشهایی است؟

بخش ها و مطالب مختلفی دارد از جمله:

– بخش مروبط به درس خارج ایشان، شامل تقریرات عربی درس خارج ایشان (به قلم اینجانب)، درسنامه ها، نسخه تصویری و صوتی درسها و نسخه پاورپوینت‌های ارائه شده در جلسات درس خارج ایشان.
– بخش مربوط به آثار و تالیفات که شامل کتابها ومقالات علمی ایشان می شود.
– بخش مربوط به درسهای رسائل، مکاسب، کفایه (شامل نسخه صوتی سالهای تدریس دروس سطح حوزه توسط یادگارامام)
– بخش مربوط به درس منظومه و شرح منظومه ایشان (شامل نسخه صوتی دوره کامل منظومه)
– بخشهای جانبی (همانند گالری عکس، سئوالات و پاسخها)

اگر اجازه دهید سئوال دیگری که در روزهای گذشته به طور وسیعی در رسانه ها و مطبوعات بازتاب داشته است مطرح کنیم و آن ماجرای حضور یا عدم حضور شما در برنامه ۹ دی سال جاری در مهدیه تهران می باشد که پس از اعلان خبر در یکی از سایتها مبنی بر مصاحبه ای با جنابعالی که حاکی از شرکت شما در این مراسم بود، بلافاصله این خبر از سوی دفتر حضرت امام تکذیب شد. علیرغم این تکذیب، اصرار برخی رسانه ها برانجام مصاحبه و شرکت شما در مراسم، بر دامنه ابهامات افزوده است. این گفت و گو فرصتی مناسب است تا از زبان خود شما مستقیما در این باره واقعیت را جویا شویم.

بله، متاسفانه این خبرها را شنیده ام و مربوط به شیوع خبر دروغ در جامعه است و احساس می کردم همان تکذیب دفتر امام که به هر حال ارزشمندترین مرجع خبری نسبت به کل خانواده امام و مسایل مربوط به امام هست کافی است و نیازی نیست که من شخصا خودم تکذیب کنم و مصاحبه کنم. البته چه تلفنی و چه شفاهی آقایانی که صحبت داشتند، من عرض کردم، من سعادت حضور در مراسم مهدیه در روز ۹ دی را نداشته ام و همچنین با سایتی هم در این زمینه مصاحبه نکرده ام و همان خبری که دفتر [امام] منتشر کرده اند، حجیتش کافی بود. در واقع فکر می کنم کفایت می کند، این مصاحبه هم اولین مصاحبه است. امیدوارم دوستانی که این خبر را منتشر کرده اند، توجه داشته باشند که چه رفتن من و چه نرفتن من نمی تواند مورد تحلیل قرار بگیرد و ان‌شاءالله آقای انصاری هم در این زمینه (۱) بررسی می کنند. ان‌شاءالله دیگر ادامه پیدا نمی کند و حق شکایت را ما برای خودمان قائلیم اگر این مسئله ادامه پیدا کند، ان‌شاءالله که دیگر ادامه پیدا نمی کند و این مساله تمام می شود. امیدوارم این صحبت من فصل الخطابی باشد بر جریانات.

پی نوشت :
۱- منظور پیگیری شکایت جعل و انتشار خبر مذکور است.

//

Advertisements

Filed under: iran election, Iran News, Iranian protests, Khomeini, revolution, ایران iran,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Qods Day Protest

13 Aban Protest

16 Azar Protest

Ashura Protest

22 Bahman Protest

Chaharshanbe Suri Protest

22 Khordaad 89 Protest

Our perserverance is our sword, Our unity is our shield, AZADI… is our destiny!

Brave Women Of Iran

A special note we would like to share with the brave and beautiful women of Iran; You have shown extraordinary courage, passion, pride, humility and humanity in the face of great injustice. The world has taken notice and we are all humbled by your strength and determination. If you are the future, then we all are comforted by how bright it will shine.

The One Who Wishes To Move A Mountain, Must Start By Removing Stones

share this blog

Share |

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 16 other followers

%d bloggers like this: